CAL Swim School Invitational Swim Meet

_MG_7151 copy

Congratulations to all the winners of the 2010 CAL SWIM SCHOOL Invitational Swim Meet (Photos to follow! Soon!) On behalf of Quezon City Sports Club and CAL Swim School, We would like to thank everyone for making waves and joining us in our first ever and hopefully one of many Invitational Swim Meet.
_MG_7139a copy
For Meet Results:

200 Freestyle Open (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Raegan Gavino 12 AH 02:28.23 1
Daos, Chloe Kirsten 10 QCSC 02:30.57 2
Limsui, Colleen 10 QCSC 02:33.58 3
Kate Uy 12 CSC 02:34.12 4
Betty Marguiles 13 AT 02:38.19 5
Bethanie Faust Martin 12 AT 02:38.32 6
Reese Dizon 13 AH 02:38.87 7
Danelle BUhain 13 AH 02:39.94 8
Aya Panganiban 13 AT 02:43.26 9
Basille Uy 16 AH 02:46.35 10
Raine Gavino 9 AH 02:48.46 11
Tinky Alvina 13 AH 02:49.30 12
Marianna Galura 12 AT 02:51.73 13
Olegario, Mary Rose 9 QCSC 02:53.81 14
Rielle Dizon 12 AH 02:54.30 15
Nicole Eijansantos 9 CSC 03:01.30 16
Wong, Agatha 12 QCSC 03:02.18 17
Christina Arenas 12 AT 03:11.07 18
Celine Delacruz 12 QCSC 03:20.03 19
Trisha Uy 12 CSC 03:22.00 20
Sarah Alvina 9 AH 03:26.06 21
Ching, Jaymi 10 QCSC 03:27.84 22
Ching, Daphne 9 QCSC 03:30.87 23
Marga Delos Reyes 11 CSC 03:34.34 24
Ong, Justine 9 QCSC 03:37.17 25
Abi Vizcarra 9 CSC 03:42.32 26
Ara Inton 9 AH
200 Freestyle Open (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Limsui, Ian 12 QCSC 02:22.39 1
Justin Ong 12 CSC 02:24.25 2
David DeGuzman 13 AT 02:24.34 3
Raphael Calumpong 12 CSC 02:27.72 4
Miguel Antonio Arellano 12 AT 02:37.00 5
Martin Vincent Martin 13 AT 02:37.14 6
Joaquin Francisco 12 AT 02:39.28 7
Drei Buhain 10 AH 02:40.47 8
Rogan Gavino 10 AH 02:48.32 9
Limfilipino, Ianiko 9 QCSC 02:48.59 10
Arjay Solamo 12 CSC 02:52.99 11
Henry Bernard Marguiles 9 AT 02:53.78 12
Gabriel Calumpong 12 CSC 03:01.96 13
Barraza, Kyle 10 QCSC 03:08.15 14
Barraza, Rhys 9 QCSC 03:10.31 15
Paeng Dy 10 CSC 03:11.21 16
Rustico Noelle Panganiban 11 AT 03:16.98 17
Kyle Mapalo 12 CSC
Marco Pile 12 CSC
Al Fonacier 16 AH
50m Freestyle 13-14 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Mitchelle Guevarra 14 CSC 00:37.8 1
Nicole Simon 14 CSC 00:47.5 2
Lee, Shyla Lorraine 14 QCSC 00:54.7 3
Nadelyn Lim 13 CSC 00:59.6 4
Chan, Gillian Nicole 13 QCSC 01:03.6 5
Andrea Benedicto 13 CSC 01:09.7 6
Niandra Lim 13 CSC 01:09.7 7
Danielle Mae Ybanez 13 CASA 01:22.1 8
Mikee Benamera 14 CASA 01:34.7 9
Glydel Anne Laconico 14 CASA 01:40.2 10
Karren Faye Ybanez 14 CASA 01:42.5 11
Sheyne Crishelle Alba 13 CASA 01:55.8 12
April Hannah Angelo 13 CASA NS
Franky Guerrero 13 MSC NS
50m Freestyle 15yrs & over (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Pua, Nicole Francis 16 QCSC 00:40.5 1
Nubla, Diane 16 QCSC 00:44.2 2
Pua, Ainno Rucci 17 QCSC 01:01.5 3
Jasmine Carino 16 CSC NS
50m Freestyle 13-14 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Jb Resurrecion 14 AH 00:30.8 1
Alo Lantin 14 AH 00:36.1 2
Japeth Gonzales 14 CSC 00:38.3 3
Mallari, John Benaiah 14 QCSC 00:53.9 4
Ellism Chua 14 CSC 00:56.4 5
Robert Bryan Cuartero 13 MSC NS
Paolo Palanca 14 MSC NS
50m Freestyle 15yrs & over (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Nubla, Carl 17 QCSC 00:32.3 1
Anton Siddayao 15 AT 00:35.0 2
Reagan Lim 15 CSC 00:38.7 3
Chester Tiongson 15 FEHA 00:38.8 4
Arnold Gonzales 16 CSC 00:39.1 5
Lee, Hovie 15 QCSC 00:44.5 6
Miggy Locsin 16 CSC 00:48.5 7
Chan, Gerard Nicholas 15 QCSC 00:52.0 8
Dimanlig, Kino Cuevas 17 QCSC 00:52.6 9
Jenzten Lim 15 CSC 01:02.8 10
Paul John Legarda 15 CASA 01:17.7 11
MitoTanada 15 MSC NS
Nathaniel Lim 15 CSC NS
25m Freestyle 6yrs & under (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Barraza, Chloe 6 QCSC 00:21.1 1
Wong, Krizchelle Danielle 6 QCSC 00:38.4 2
Co, Kimberly 5 QCSC 00:46.8 3
Katrina Valenton 6 CSC 00:46.9 4
Young, Audrey  Mae 5 QCSC 00:49.8 5
Vi-ann Versoza 5 CSC 01:00.6 6
Chuang, Hillary Anne 4 QCSC 01:26.5 7
Althea Chu 5 CASA
Francine Juan 6 MSC
Maxine Therese Dayrit 6 CASA
25m Freestyle 7-8 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Camilla Hilario 7 CSC 00:24.5 1
Anika Miro 8 CSC 00:25.8 2
Fuentes, Riana Jasmin 7 QCSC 00:31.0 3
Paige Ang 7 AH 00:33.2 4
Bea Enriquez 8 AH 00:37.8 5
Wee, Allen 7 QCSC 00:38.3 6
Jefei Ella Yeh 8 CSC 00:38.7 7
Yu, Nicole 7 QCSC 00:39.3 8
Ong, Gilliane Mckenzie 7 QCSC 00:45.2 9
Nastassja Bueno 7 CSC 00:47.4 10
Marielle Rodrigo 8 CSC 00:54.0 11
Co, Jillian Gail 7 QCSC 01:12.6 12
Francesca Cloma 7 MSC
Larga, Sofia Louise 7 QCSC
25m Freestyle 9-10 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Neia Soriano 9 CSC 00:25.2 1
Dionisio, Marielle Kate 10 QCSC 00:27.1 2
Mika Simbulan 9 AH 00:28.0 3
Chan, Genina Nikaela 10 QCSC 00:28.8 4
Angelu Valerio 10 CSC 00:30.3 5
Hillary Manzano 9 CSC 00:30.6 6
Belonio, Sofia Marie 9 QCSC 00:31.1 7
Kua, Mikaela 10 QCSC 00:31.4 8
Nika Dizon 9 CSC 00:32.9 9
Gutierrez, Nicole Ysabel 10 QCSC 00:33.2 10
Castellon, Julia Antonina 9 QCSC 00:33.5 11
Nina Benedicto 10 CSC 00:34.5 12
Nadia Ang 9 QCSC 00:34.8 13
Ting, Ayrelle 10 QCSC 00:38.7 14
Wee, Denise 10 QCSC 00:38.9 15
Akimmi Navarro 10 CASA 00:39.8 16
Ting, Chloe 9 QCSC 00:44.6 17
Zaidin Navarro 9 CASA 00:45.7 18
Sy, Thea 9 QCSC 00:50.0 19
Allyson Marie Dayrit 9 CASA
Esquillo, Barbara 9 QCSC
Larga, Patricia Regina 10 QCSC
Mesa, Kiara Anne 10 QCSC
Pauleen Alonzo 10 CASA
25m Freestyle 11-12 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Rhianna Yansun 12 AH 00:17.7 1
Mano, Patricia 12 QCSC 00:18.0 2
Raya Lantin 12 AH 00:18.4 3
Diane Galang 12 CSC 00:23.6 4
Ilana Abraham 11 AH 00:25.1 5
Kua, Arianne 11 QCSC 00:32.1 6
Michi Tanada 11 MSC
25m Freestyle 6yrs & under (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Dov Carino 6 AT 00:24.1 1
Ching, Lyonel 5 QCSC 00:31.7 2
Derek Buhain 6 AH 00:32.4 3
Ng, Josh Hendrick 5 QCSC 00:36.0 4
Anton Enriquez 6 AH 00:39.1 5
Daos, Marco 6 QCSC 00:41.0 6
Marco Fragada 6 AH 00:41.2 7
Lee, Sigfrieid Lui 5 QCSC 00:42.7 8
Yu, Michael 6 QCSC 00:43.5 9
Tan, Raimont Philippe 6 QCSC 00:45.7 10
Ranger Gavino 5 AH 00:46.0 11
Young, Henzley Emmanuel 5 QCSC 00:47.6 12
Yap, John Ethan 6 QCSC 00:49.4 13
Jean Gabriel Gonzales 6 CSC 00:49.9 14
Young, Hendric Isaiah 5 QCSC 00:51.5 15
Charles Chua 5 AH 00:53.9 16
Buenaobra, Shawn Derek 4 QCSC 00:54.9 17
Ong, Riley 5 QCSC 00:57.5 18
Limfilipino, Iyoshi Gian 4 QCSC 01:03.3 19
Yu Trei Ramsey 4 QCSC 01:31.3 20
Quiambao, John Christopher 4 QCSC 01:41.3 21
Zype Bagsit 6 AH 01:45.3 22
Barraza, Bryce Dyllan Cheng 3 QCSC
Andrei Pablico 5 CASA
Fainsa, Jonathan 5 QCSC
Pacana, Tristan Raphael 5 QCSC
Sy, Jonathan 5 QCSC
Pampolina, Ezekiel John 6 QCSC
Ravi Bahukhandi 6 CSC
Tayag, Pierre jan 6 QCSC
Vitto Vinculado 6 CSC
Dov Carino 6 AT
25m Freestyle 7-8 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Julian Milier 7 AT 00:20.5 1
Patrick Galang 8 CSC 00:26.2 2
Ong, Marc Jeffrey 8 QCSC 00:26.5 3
Uno Abraham 8 AH 00:28.6 4
Riley Dizon 7 AH 00:29.2 5
Algene Manzano 8 CSC 00:32.6 6
Sarmiento, Gian Albert 8 QCSC 00:32.9 7
Uy, Keith Martin 8 QCSC 00:33.5 8
Andre Natividad 8 CSC 00:33.7 9
Carl Valenton 7 CSC 00:34.0 10
Gian Hombre 7 CSC 00:34.2 11
Gian Dizon 7 CSC 00:38.0 12
Sy, Kurt Thomas 8 QCSC 00:40.0 13
Hans Ang 8 AH 00:40.0 14
Joshua Zeus Delaysla 8 CASA 00:40.4 15
Charles Valenton 8 CSC 00:41.1 16
Ong, Joseph Ryan 8 QCSC 00:41.9 17
Endonila, Xian Gwion 8 QCSC 00:44.1 18
Sy, Johann 8 QCSC 00:52.2 19
Kua, Lance 7 QCSC 00:53.6 20
Andre Luis Ascalon 7 CSC 01:00.8 21
Dirige, Simon Louise 8 QCSC 01:10.0 22
Magtulis, Gavin Miguel 7 QCSC
Julian Mulier 7 AT
Vanjo Versoza 7 CSC
Joms Vinluan 8 CSC
Ponce, Marcus Leeon 8 QCSC
25m Freestyle 9-10 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Daniel De Guzman 10 AT 00:16.8 1
Sotingco, Karl Matthew 10 QCSC 00:20.1 2
Tan, Matthew Dominic 10 QCSC 00:22.7 3
Andre Miro 10 CSC 00:25.1 4
Sy, Troy Martin 9 QCSC 00:26.2 5
Lanz Ang 9 CSC 00:27.8 6
Jabby Cruz 10 CSC 00:28.5 7
Jericho Dugenia 10 AH 00:29.2 8
Don Russel Lim 9 CSC 00:31.4 9
Cheng, Cedric 9 QCSC 00:32.9 10
Lim, Filbert Hughstin 10 QCSC 00:34.1 11
Arthur Layco 9 QCSC 00:35.7 12
Gab Castro 9 AH 00:42.4 13
Chino Gurrero 9 MSC
Lean Third Angelo 9 CASA
Sahagun, Jean Marcus 9 QCSC
Nico Palanca 10 MSC
Vinnie Vinculado 10 CSC
Daniel De Guzman 10 AT
25m Freestyle 11-12 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Cyril Resurrecion 12 AH 00:17.9 1
Daniel Yoon 12 CSC 00:18.6 2
Caloy Panga 11 FEHA 00:22.1 3
Yu, Patrick 11 QCSC 00:22.1 4
Lee, Shaun Lucas 11 QCSC 00:22.5 5
Russel Bradley Cuartero 11 MSC 00:23.8 6
Ong, Miguel 11 QCSC 00:23.9 7
Anton Cruz 12 CSC 00:26.1 8
Lance Ang 11 QCSC 00:26.7 9
Mapua, Mateus 11 QCSC 00:29.1 10
Diego Padilla 11 CSC 00:29.3 11
Juan Pablo Cortez 12 FEHA 00:31.3 12
Mark Galang 11 CSC 00:36.9 13
Jigs Vinluan 11 CSC
Javi  Guerrero 12 MSC
100m Butterfly Open (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Reese Dizon 13 AH 01:15.3 1
Daos, Chloe Kirsten 10 QCSC 01:16.3 2
Raegan Gavino 12 AH 01:19.3 3
Kate Uy 12 CSC 01:20.8 4
Limsui, Colleen 10 QCSC 01:21.6 5
Raine Gavino 9 AH 01:28.5 6
Bethanie Faust 12 AT 01:28.9 7
Betty Margulies 13 AT 01:28.9 8
Marina Regina Galura 12 AT 01:31.2 9
Nicole Eijansantos 9 CSC 01:32.2 10
Basille Uy 16 AH 01:32.3 11
Olegario, Mary Rose 9 QCSC 01:32.5 12
Danelle BUhain 13 AH 01:33.6 13
Aya Panganiban 13 AT 01:34.3 14
Wong, Agatha 12 QCSC 01:35.0 15
Christina Arenas 12 AT 01:40.3 16
Rielle Dizon 12 AH 01:41.5 17
Tinky Alvina 13 AH 01:42.4 18
Trisha Uy 12 CSC 01:47.4 19
Sarah Alvina 9 AH 01:49.7 20
Celine Dela Cruz 12 QCSC 01:50.0 21
Marga Delos Reyes 11 CSC 01:54.8 22
Ara Inton 9 AH 02:10.2 23
Ching, Jaymi 10 QCSC 02:12.4 24
Ching, Daphne 9 QCSC 02:12.5 25
Abi Vizcarra 9 CSC 02:13.4 26
Kristine Santos 10 AH
Ong, Justine 9 QCSC
100m Butterfly Open (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Limsui, Ian 12 QCSC 01:10.6 1
Justin Ong 12 CSC 01:14.8 2
David De Guzman 13 AT 01:14.8 3
Raphael Calumpong 12 CSC 01:20.5 4
Miguel Arellano 12 AT 01:20.6 5
Joaquin Francisco 12 AT 01:21.3 6
Drei Buhain 10 AH 01:25.3 7
Limfilipino, Ianiko 9 QCSC 01:26.9 8
Arjay Solamo 12 CSC 01:27.8 9
Martin Vincent Martin 13 AT 01:31.9 10
Henry Bernard Marguiles 9 AT 01:33.0 11
Rogan Gavino 10 AH 01:35.1 12
Gabriel Calumpong 12 CSC 01:39.7 13
Paeng Dy 10 CSC 01:46.0 14
Joseph Go 11 AT 01:47.2 15
Rustico Noelle Panganiban 11 AT 01:53.8 16
Barraza, Rhys 9 QCSC 02:00.0 17
Barraza, Kyle 10 QCSC 02:07.5 18
Wacky Santos 8 AH
Al Fonacier 16 AH
Kyle Mapalo 12 CSC
Marco Pile 12 CSC
50m Butterfly 13-14 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM Time RANK
Jb Resurrecion 14 AH 00:31.5 1
Alo Lantin 14 AH 00:39.3 2
Japeth Gonzales 14 CSC 00:49.4 3
Robert Bryan Cuartero 13 MSC
Paolo Palanca 14 MSC
Mallari, John Benaiah 14 QCSC
50m Butterfly 15yrs & over (Boys)
NAME AGE TEAM Time RANK
Nubla, Carl 17 QCSC 00:39.6 1
Anton Siddayao 15 AT 00:41.9 2
Arnold Gonzales 16 CSC 00:46.8 3
Reagan Lim 15 CSC 00:47.4 4
Miggy Locsin 16 CSC 00:53.3 5
Lee, Hovie 15 QCSC 01:04.3 6
Nathaniel Lim 15 CSC 01:15.1 7
MitoTanada 15 MSC
Paul John Legarda 15 CASA
Dimanlig, Kino Cuevas 17 QCSC
50m Butterfly 13-14 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM Time RANK
Mitchelle Guevarra 14 CSC 00:50.0 1
Lee, Shyla Lorraine 14 QCSC 01:11.3 2
Franky Guerrero 13 MSC
April Hannah Angelo 13 CASA
Danielle Mae Ybanez 13 CASA
Sheyne Crishelle Alba 13 CASA
Mikee Benamera 14 CASA
Karren Faye Ybanez 14 CASA
Glydel Anne Laconico 14 CASA
50m Butterfly 15yrs & over (Girls)
NAME AGE TEAM Time RANK
Pua, Nicole Francis 16 QCSC 00:55.1 1
Nubla, Diane 16 QCSC 01:02.8 2
Pua, Ainno Rucci 17 QCSC 01:23.2 3
25m Butterfly 6yrs & under (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Dov Carino 6 AT 00:22.4 1
Derek Buhain 6 AH 00:33.7 2
Ching, Lyonel 5 QCSC 00:41.2 3
Charles Chua 5 AH 00:44.1 4
Marco Fragada 6 AH 00:47.6 5
Daos, Marco 6 QCSC 00:47.8 6
Anton Enriquez 6 AH 00:48.0 7
Michael yu 6 QCSC 00:50.3 8
Ranger Gavino 5 AH 00:52.8 9
Ng, Josh Hendrick 5 QCSC 00:57.0 10
Yap, John Ethan 6 QCSC
Ravi Bahukhandi 6 CSC
Tan, Raimont Philippe 6 QCSC
Zype Bagsit 6 AH
25m Butterfly 7-8 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Julian Muilier 7 AT 00:28.7 1
Algene Manzano 8 CSC 00:35.8 2
Ong, Marc Jeffrey 8 QCSC 00:37.1 3
Patrick Galang 8 CSC 00:38.7 4
Ong, Joseph Ryan 8 QCSC 00:39.9 5
Keith Uy 8 QCSC 00:39.9 6
Gian Hombre 7 CSC 00:41.2 7
Uno Abraham 8 AH 00:43.6 8
Joshua Zeus Delaysla 8 CASA 00:44.3 9
Riley Dizon 7 AH 00:44.5 10
Charles Valenton 8 CSC 00:46.4 11
Hans Ang 8 AH 00:54.7 12
Andre Luis Ascalon 7 CSC 00:55.4 13
Sy, Kurt Thomas 8 QCSC 00:58.2 14
Vanjo Versoza 7 CSC
Joms Vinluan 8 CSC
Andre Natividad 8 CSC
25m Butterfly 9-10 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Daniel De Guzman 10 AT 00:22.1 1
Sotingco, Karl Matthew 10 QCSC 00:24.8 2
Andre Miro 10 CSC 00:29.8 3
Sy, Troy Martin 9 QCSC 00:37.0 4
Tan, Matthew Dominic 10 QCSC 00:37.7 5
Jabby Cruz 10 CSC 00:38.7 6
Cheng, Cedric 9 QCSC 00:40.7 7
Jericho Dugenia 10 AH 00:46.1 8
Gab Castro 9 AH 00:51.4 9
Chino Gurrero 9 MSC
Don Russel Lim 9 CSC
Sahagun, Jean Marcus 9 QCSC
Nico Palanca 10 MSC
Lim, Filbert Hughstin 10 QCSC
25m Butterfly 11-12 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Lee, Shaun Lucas 11 QCSC 00:18.7 1
Cyril Resurrecion 12 AH 00:21.5 2
Russel Bradley Cuartero 11 MSC 00:24.4 3
Daniel Yoon 12 CSC 00:25.7 4
Yu, Patrick 11 QCSC 00:27.4 5
Caloy Panga 11 FEHA 00:28.1 6
Mark Galang 11 CSC 00:29.2 7
Anton Cruz 12 CSC 00:35.3 8
Diego Padilla 11 CSC 00:39.6 9
Juan Pablo Cortez 12 FEHA 00:45.0 10
Ong, Miguel 11 QCSC
Mapua, Mateus 11 QCSC
Jigs Vinluan 11 CSC
Lance Ang 11 QCSC
Javi  Guerrero 12 MSC
25m Butterfly 6yrs & under (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Barraza, Chloe 6 QCSC 00:28.8 1
Wong, Krizchelle Danielle 6 QCSC 00:53.2 2
Maxine Therese Dayrit 6 CASA
Francine Juan 6 MSC
Katrina Valenton 6 CSC
25m Butterfly 7-8 (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Camilla Hilario 7 CSC 00:27.1 1
Anika Miro 8 CSC 00:32.7 2
Wee, Allen 7 QCSC 00:42.6 3
Jefei Ella Yeh 8 CSC 00:45.0 4
Yu, Nicole 7 QCSC 00:45.4 5
Paige Ang 7 AH 00:47.2 6
Bea Enriquez 8 AH 00:48.3 7
Fuentes, Riana Jasmin 7 QCSC 00:49.9 8
Marielle Rodrigo 8 CSC 00:57.9 9
Francesca Cloma 7 MSC
25m Butterfly 9-10 (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Dionisio, Marielle Kate 10 QCSC 00:25.9 1
Neia Soriano 9 CSC 00:29.1 2
Chan, Genina Nikaela 10 QCSC 00:32.9 3
Hillary Manzano 9 CSC 00:33.5 4
Mika Simbulan 9 AH 00:34.5 5
Kua, Mikaela 10 QCSC 00:39.4 6
Nicole Gutierrez 10 QCSC 00:41.6 7
Nina Benedicto 10 CSC 00:43.2 8
Nika Dizon 9 CSC 00:46.7 9
Ting, Chloe 9 QCSC 00:49.0 10
Angelu Valerio 10 CSC 00:52.0 11
Wee, Denise 10 QCSC 00:54.9 12
Ting, Ayrelle 10 QCSC 01:05.5 13
Zaidin Navarro 9 CASA
Belonio, Sofia Marie 9 QCSC
NadiaAng 9 QCSC
Allyson Marie Dayrit 9 CASA
Castellon, Julia Antonina 9 QCSC
Pauleen Alonzo 10 CASA
Akimmi Navarro 10 CASA
25m Butterfly 11-12 (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Mano, Patricia 12 QCSC 00:21.9 1
Rhianna Yunsuy 12 AH 00:22.0 2
Raya Lantin 12 AH 00:22.4 3
Diane Galang 12 CSC 00:27.4 4
Ilana Abraham 11 AH 00:30.4 5
Kua, Arianne 11 QCSC 00:39.8 6
Michi Tanada 11 MSC
100m Backstroke Open (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Limsui, Colleen 10 QCSC 01:20.1 1
Danelle BUhain 13 AH 01:21.2 2
Raegan Gavino 12 AH 01:23.0 3
Daos, Chloe Kirsten 10 QCSC 01:23.3 4
Aya Panganiban 13 AT 01:23.9 5
Kate Uy 12 CSC 01:25.0 6
Tinky Alvina 13 AH 01:26.3 7
Basille Uy 16 AH 01:28.0 8
Marina Regina Galura 12 AT 01:28.9 9
Betty Margulies 13 AT 01:29.3 10
Rielle Dizon 12 AH 01:30.3 11
Reese Dizon 13 AH 01:30.6 12
Raine Gavino 9 AH 01:30.6 13
Bethanie Faust 12 AT 01:31.0 14
Wong, Agatha 12 QCSC 01:31.5 15
Olegario, Mary Rose 9 QCSC 01:34.0 16
Nicole Eijansantos 9 CSC 01:35.5 17
Celine Dela Cruz 12 QCSC 01:38.7 18
Christina Arenas 12 AT 01:41.8 19
Ching, Daphne 9 QCSC 01:46.1 20
Sarah Alvina 9 AH 01:47.1 21
Marga Delos Reyes 11 CSC 01:49.6 22
Ong, Justine 9 QCSC 01:52.4 23
Trisha Uy 12 CSC 01:56.0 24
Abi Vizcarra 9 CSC 02:00.2 25
Ching, Jaymi 10 QCSC 02:01.6 26
Ara Inton 9 AH 02:08.1 27
Kristine Santos 10 AH
100m Backstroke Open (Boys)
NAME AGE TEAM Time Rank
Limsui, Ian 12 QCSC 01:14.2 1
Justin Ong 12 CSC 01:15.9 2
David De Guzman 13 AT 01:20.0 3
Joaquin Francisco 12 AT 01:23.9 4
Al Fonacier 16 AH 01:25.4 5
Raphael Calumpong 12 CSC 01:27.5 6
Drei Buhain 10 AH 01:29.1 7
Limfilipino, Ianiko 9 QCSC 01:29.9 8
Rogan Gavino 10 AH 01:31.1 9
Martin Vincent Martin 13 AT 01:34.3 10
Paeng Dy 10 CSC 01:35.8 11
Miguel Arellano 12 AT 01:35.9 12
Henry Bernard Marguiles 9 AT 01:39.1 13
Joseph Go 11 AT 01:39.7 14
Gabriel Calumpong 12 CSC 01:40.0 15
Rustico Noelle Panganiban 11 AT 01:45.6 16
Barraza, Rhys 9 QCSC 01:47.5 17
Arjay Solamo 12 CSC 01:51.4 18
Barraza, Kyle 10 QCSC 01:52.3 19
Wacky Santos 8 AH
Kyle Mapalo 12 CSC
Marco Pile 12 CSC
50m Backstroke 13-14 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Jb Resurrecion 14 AH 00:39.0 1
Alo Lantin 14 AH 00:44.1 2
Japeth Gonzales 14 CSC 00:58.2 3
Robert Bryan Cuartero 13 MSC
Paolo Palanca 14 MSC
Mallari, John Benaiah 14 QCSC
50m Backstroke 15yrs & over (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Nubla, Carl 17 QCSC 00:41.4 1
MitoTanada 15 MSC 00:44.7 2
Reagan Lim 15 CSC 00:48.5 3
Arnold Gonzales 16 CSC 00:51.4 4
Lee, Hovie 15 QCSC 00:53.9 5
Chan, Gerard Nicholas 15 QCSC 00:57.5 6
Nathaniel Lim 15 CSC 01:04.6 7
Dimanlig, Kino Cuevas 17 QCSC 01:10.8 8
Paul John Legarda 15 CASA 01:18.7 9
Miggy Locsin 16 CSC
50m Backstroke 13-14 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Mitchelle Guevarra 14 CSC 00:47.9 1
Lee, Shyla Lorraine 14 QCSC 00:56.5 2
Niandra Lim 13 CSC 01:09.0 3
Nadelyn Lim 13 CSC 01:20.2 4
Andrea Benedicto 13 CSC 01:30.0 5
Chan, Gillian Nicole 13 QCSC 01:34.8 6
Sheyne Crishelle Alba 13 CASA 01:59.2 7
Franky Guerrero 13 MSC
April Hannah Angelo 13 CASA
Danielle Mae Ybanez 13 CASA
Mikee Benamera 14 CASA
Karren Faye Ybanez 14 CASA
Glydel Anne Laconico 14 CASA
50m Backstroke 15yrs & over (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Nubla, Diane 16 QCSC 00:53.7 1
Pua, Nicole Francis 16 QCSC
Pua, Ainno Rucci 17 QCSC
25m Backstroke 6yrs & under (Boys)
NAME AGE TEAM Time RANK
Dov Carino 6 AT 00:24.5 1
Ching, Lyonel 5 QCSC 00:30.6 2
Derek Buhain 6 AH 00:41.0 3
Marco Fragada 6 AH 00:41.9 4
Ng, Josh Hendrick 5 QCSC 00:44.3 5
Young, Hendric Isaiah 5 QCSC 00:47.5 6
Yap, John Ethan 6 QCSC 00:51.8 7
Anton Enriquez 6 AH 00:55.4 8
Ong, Riley 5 QCSC 00:58.5 9
Ranger Gavino 5 AH 01:10.1 10
Daos, Marco 6 QCSC 01:17.5 11
Charles Chua 5 AH 01:25.7 12
Young, Henzley Emmanuel 5 QCSC 01:27.7 13
Ravi Bahukhandi 6 CSC 01:55.6 14
Zype Bagsit 6 AH
Tan, Raimont Philippe 6 QCSC
Vitto Vinculado 6 CSC
Yu, Michael 6 QCSC
25m Backstroke 7-8 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Julian Mulier 7 AT 00:27.3 1
Ong, Marc Jeffrey 8 QCSC 00:31.2 2
Leyco, John Arthur 8 QCSC 00:35.8 3
Algene Manzano 8 CSC 00:36.0 4
Riley Dizon 7 AH 00:36.6 5
Uno Abraham 8 AH 00:38.3 6
Uy, Keith Martin 8 QCSC 00:39.8 7
Gian Hombre 7 CSC 00:42.0 8
Joshua Zeus Delaysla 8 CASA 00:45.4 9
Sy, Kurt Thomas 8 QCSC 00:45.9 10
Hans Ang 8 AH 00:51.8 11
Carl Valenton 7 CSC 01:01.6 12
Charles Valenton 8 CSC 01:02.5 13
Andre Luis Ascalon 7 CSC 01:38.6 14
Vanjo Versoza 7 CSC
Gian Dizon 7 CSC
Patrick Galang 8 CSC
Joms Vinluan 8 CSC
Sarmiento, Gian Albert 8 QCSC
Endonila, Xian Gwion 8 QCSC
Andre Natividad 8 CSC
25m Backstroke 9-10 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Sotingco, Karl Matthew 10 QCSC 00:21.7 1
Daniel De Guzman 10 AT 00:24.0 2
Tan, Matthew Dominic 10 QCSC 00:28.2 3
Andre Miro 10 CSC 00:29.5 4
Sy, Troy Martin 9 QCSC 00:30.4 5
Lanz Ang 9 CSC 00:31.7 6
Cheng, Cedric 9 QCSC 00:40.8 7
Jabby Cruz 10 CSC 00:43.5 8
Jericho Dugenia 10 AH 00:45.9 9
Gab Castro 9 AH 01:01.7 10
Lean Third Angelo 9 CASA
Sahagun, Jean Marcus 9 QCSC
Chino Gurrero 9 MSC
Nico Palanca 10 MSC
Vinnie Vinculado 10 CSC
25m Backstroke 11-12 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Daniel Yoon 12 CSC 00:23.5 1
Cyril Resurrecion 12 AH 00:23.6 2
Lee, Shaun Lucas 11 QCSC 00:23.8 3
Russel Bradley Cuartero 11 MSC 00:27.5 4
Mark Galang 11 CSC 00:28.2 5
Ong, Miguel 11 QCSC 00:29.3 6
Juan Pablo Cortez 12 FEHA 00:30.0 7
Yu, Patrick 11 QCSC 00:31.8 8
Anton Cruz 12 CSC 00:38.8 9
Diego Padilla 11 CSC 00:48.2 10
Mapua, Mateus 11 QCSC
Jigs Vinluan 11 CSC
Javi  Guerrero 12 MSC
25m Backstroke 6yrs & under (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Barraza, Chloe 6 QCSC 00:25.8 1
Wong, Krizchelle Danielle 6 QCSC 00:49.5 2
Young, Audrey  Mae 5 QCSC 00:51.4 3
Katrina Valenton 6 CSC 01:09.4 4
Vi-ann Versoza 5 CSC
Maxine Therese Dayrit 6 CASA
Francine Juan 6 MSC
25m Backstroke 7-8 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Camilla Hilario 7 CSC 00:27.8 1
Anika Miro 8 CSC 00:28.1 2
Wee, Allen 7 QCSC 00:35.9 3
Fuentes, Riana Jasmin 7 QCSC 00:37.2 4
Jefei Ella Yeh 8 CSC 00:39.2 5
Nastassja Bueno 7 CSC 00:39.6 6
Marielle Rodrigo 8 CSC 00:41.3 7
Bea Enriquez 8 AH 00:41.6 8
Paige Ang 7 AH 00:43.6 9
Yu, Nicole 7 QCSC 00:57.8 10
Francesca Cloma 7 MSC
25m Backstroke 9-10 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Dionisio, Marielle Kate 10 QCSC 00:27.8 1
Neia Soriano 9 CSC 00:29.0 2
Hillary Manzano 9 CSC 00:30.1 3
Chan, Genina Nikaela 10 QCSC 00:30.8 4
Angelu Valerio 10 CSC 00:32.7 5
Mika Simbulan 9 AH 00:33.2 6
Kua, Mikaela 10 QCSC 00:36.3 7
Nika Dizon 9 CSC 00:37.6 8
Wee, Denise 10 QCSC 00:37.8 9
Gutierrez, Nicole Ysabel 10 QCSC 00:38.9 10
Nina Benedicto 10 CSC 00:43.6 11
Ting, Ayrelle 10 QCSC 00:46.9 12
Sy, Thea 9 QCSC 00:56.5 13
Ting, Chloe 9 QCSC 00:58.9 14
Zaidin Navarro 9 CASA
Belonio, Sofia Marie 9 QCSC
Allyson Marie Dayrit 9 CASA
Castellon, Julia Antonina 9 QCSC
Pauleen Alonzo 10 CASA
Akimmi Navarro 10 CASA
25m Backstroke 11-12 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Raya Lantin 12 AH 00:22.7 1
Rhianna 12 AH 00:23.2 2
Mano, Patricia 12 QCSC 00:23.7 3
Ilana Abraham 11 AH 00:28.6 4
Michi Tanada 11 MSC
Kua, Arianne 11 QCSC
Diane Galang 12 CSC
100m Breaststroke Open (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Kate Uy 12 CSC 01:26.3 1
Betty Margulies 13 AT 01:28.4 2
Basille Uy 16 AH 01:32.3 3
Raegan Gavino 12 AH 01:32.7 4
Bethanie Faust 12 AT 01:32.7 4
Rielle Dizon 12 AH 01:32.7 4
Aya Panganiban 13 AT 01:34.6 7
Limsui, Colleen 10 QCSC 01:36.2 8
Olegario, Mary Rose 9 QCSC 01:38.2 9
Reese Dizon 13 AH 01:38.8 10
Daos, Chloe Kirsten 10 QCSC 01:39.4 11
Wong, Agatha 12 QCSC 01:40.5 12
Raine Gavino 9 AH 01:42.5 13
Danelle BUhain 13 AH 01:43.4 14
Marga Delos Reyes 11 CSC 01:45.9 15
Nicole Eijansantos 9 CSC 01:46.4 16
Tinky Alvina 13 AH 01:47.5 17
Trisha Uy 12 CSC 01:48.1 18
Sarah Alvina 9 AH 01:48.9 19
Marina Regina Galura 12 AT 01:49.6 20
Ong, Justine 9 QCSC 01:54.1 21
Celine Dela Cruz 12 QCSC 01:58.5 22
Christina Arenas 12 AT 02:00.8 23
Ching, Jaymi 10 QCSC 02:02.7 24
Ching, Daphne 9 QCSC 02:04.8 25
Abi Vizcarra 9 CSC 02:09.6 26
Ara Inton 9 AH 02:28.0 27
Kristine Santos 10 AH NS
100m Breaststroke Open (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Justin Ong 12 CSC 01:20.6 1
David De Guzman 13 AT 01:25.3 2
Martin Vincent Martin 13 AT 01:26.4 3
Limsui, Ian 12 QCSC 01:28.5 4
Drei Buhain 10 AH 01:32.1 5
Raphael Calumpong 12 CSC 01:33.9 6
Limfilipino, Ianiko 9 QCSC 01:34.6 7
Al Fonacier 16 AH 01:40.2 8
Joaquin Francisco 12 AT 01:42.7 9
Rogan Gavino 10 AH 01:43.3 10
Arjay Solamo 12 CSC 01:47.0 11
Barraza, Kyle 10 QCSC 01:47.1 12
Miguel Arellano 12 AT 01:47.5 13
Rustico Noelle Panganiban 11 AT 01:54.3 14
Gabriel Calumpong 12 CSC 01:54.9 15
Henry Bernard Marguiles 9 AT 01:56.8 16
Barraza, Rhys 9 QCSC 01:57.7 17
Paeng Dy 10 CSC 01:58.8 18
Joseph Go 11 AT 02:02.1 19
Wacky Santos 8 AH NS
Kyle Mapalo 12 CSC NS
Marco Pile 12 CSC NS
50m Breaststroke 13-14 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Jb Resurrecion 14 AH 41.14 1
Japeth Gonzales 14 CSC 48.85 2
Alo Lantin 14 AH 53.38 3
Mallari, John Benaiah 14 QCSC NS
Robert Bryan Cuartero 13 MSC
Paolo Palanca 14 MSC
50m Breaststroke 15yrs & over (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Arnold Gonzales 16 CSC 00:44.6 1
Nubla, Carl 17 QCSC 00:45.5 2
Anton Siddayao 15 AT 00:46.8 3
Reagan Lim 15 CSC 00:52.1 4
Chester Tiongson 15 FEHA 00:53.0 5
Lee, Hovie 15 QCSC 00:58.4 6
Chan, Gerard Nicholas 15 QCSC 00:59.7 7
Miggy Locsin 16 CSC 01:04.3 8
Nathaniel Lim 15 CSC 01:30.9 9
Jenzten Lim 15 CSC 01:35.7 10
Paul John Legarda 15 CASA
MitoTanada 15 MSC
Dimanlig, Kino Cuevas 17 QCSC
50m Breaststroke 13-14 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Mitchelle Guevarra 14 CSC 00:50.6 1
Nicole Simon 14 CSC 00:58.7 2
Chan, Gillian Nicole 13 QCSC 01:00.9 3
Lee, Shyla Lorraine 14 QCSC 01:11.8 4
Andrea Benedicto 13 CSC 01:22.2 5
Niandra Lim 13 CSC 01:26.2 6
Nadelyn Lim 13 CSC 01:30.3 7
Mikee Benamera 14 CASA 01:54.3 8
Franky Guerrero 13 MSC NS
Glydel Anne Laconico 14 CASA NS
Sheyne Crishelle Alba 13 CASA
Danielle Mae Ybanez 13 CASA
April Hannah Angelo 13 CASA
Karren Faye Ybanez 14 CASA
50m Breaststroke 15yrs & over (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Nubla, Diane 16 QCSC 01:11.2 1
Pua, Nicole Francis 16 QCSC
Pua, Ainno Rucci 17 QCSC
25m Breaststroke 6yrs & under (Boys)
NAME AGE TEAM TME RANK
Dov Carino 6 AT 00:31.0 1
Derek Buhain 6 AH 00:41.6 2
Ching, Lyonel 5 QCSC 00:42.8 3
Ng, Josh Hendrick 5 QCSC 00:44.5 4
Ranger Gavino 5 AH 00:46.5 5
Anton Enriquez 6 AH 00:49.1 6
Marco Fragada 6 AH 00:49.3 7
Riley Ong 5 QCSC 01:33.8 8
Charles Chua 5 AH NS
Ravi Bahukhandi 6 CSC NS
Barraza, Bryce Dyllan Cheng 3 QCSC
Zype Bagsit 6 AH
25m Breaststroke 7-8 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TME RANK
Julian Mullier 7 AT 00:30.7 1
Algene Manzano 8 CSC 00:38.7 2
Ong, Marc Jeffrey 8 QCSC 00:40.0 3
Uno Abraham 8 AH 00:41.7 4
Gian Hombre 7 CSC 00:46.4 5
Carl Valenton 7 CSC 00:48.8 6
Riley Dizon 7 AH 00:49.8 7
Hans Ang 8 AH 00:51.8 8
Joshua Zeus Delaysla 8 CASA 01:07.5 9
Ong, Joseph Ryan 8 QCSC 01:07.5 9
Gian Dizon 7 CSC NS
Vanjo Versoza 7 CSC NS
Patrick Galang 8 CSC NS
Joms Vinluan 8 CSC NS
Andre Natividad 8 CSC Ns
Leyco, John Arthur 8 QCSC
25m Breaststroke 9-10 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TME RANK
Andre Miro 10 CSC 00:26.0 1
Daniel De Guzman 10 AT 00:27.5 2
Sotingco, Karl Matthew 10 QCSC 00:28.9 3
Sy, Troy Martin 9 QCSC 00:32.3 4
Cheng, Cedric 9 QCSC 00:32.3 5
Tan, Matthew Dominic 10 QCSC 00:38.5 6
Gab Castro 9 AH 00:42.5 7
Jericho Dugenia 10 AH 00:42.7 8
Lanz Ang 9 CSC 00:42.9 9
Jabby Cruz 10 CSC 00:47.0 10
Chino Gurrero 9 MSC NS
Nico Palanca 10 MSC
25m Breaststroke 11-12 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TME RANK
Cyril Resurrecion 12 AH 00:23.1 1
Lee, Shaun Lucas 11 QCSC 00:26.8 2
Russel Bradley Cuartero 11 MSC 00:29.6 3
Caloy Panga 11 FEHA 00:31.1 4
Daniel Yoon 12 CSC 00:31.2 5
Juan Pablo Cortez 12 FEHA 00:34.5 6
Anton Cruz 12 CSC 00:38.2 7
Yu, Patrick 11 QCSC 00:40.5 8
Ong, Miguel 11 QCSC 00:46.3 9
Diego Padilla 11 CSC 00:46.6 10
Limfilipino, Iyoshi 11 QCSC 01:13.9 11
Mark Galang 11 CSC NS
Jigs Vinluan 11 CSC NS
Javi  Guerrero 12 MSC NS
Mapua, Mateus 11 QCSC
25m Breaststroke 6yrs & under (Girls)
NAME AGE TEAM TME RANK
Barraza, Chloe 6 QCSC 00:38.9 1
Katrina Valenton 6 CSC 00:54.4 2
Co, Kimberly 5 QCSC 01:00.9 3
Maxine Therese Dayrit 6 CASA
Francine Juan 6 MSC
25m Breaststroke 7-8 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM TME RANK
Camilla Hilario 7 CSC 00:31.3 1
Anika Miro 8 CSC 00:33.7 2
Wee, Allen 7 QCSC 00:43.8 3
Fuentes, Riana Jasmin 7 QCSC 00:43.9 4
Marielle Rodrigo 8 CSC 00:48.4 5
Jefei Ella Yeh 8 CSC 00:49.3 6
Paige Ang 7 AH 00:59.1 7
Bea Enriquez 8 AH 01:02.2 8
Francesca Cloma 7 MSC NS
25m Breaststroke 9-10 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM TME RANK
Neia Soriano 9 CSC 00:29.8 1
Hillary Manzano 9 CSC 00:32.4 2
Chan, Genina Nikaela 10 QCSC 00:38.6 3
Dionisio, Marielle Kate 10 QCSC 00:38.8 4
Nika Dizon 9 CSC 00:40.3 5
Mika Simbulan 9 AH 00:40.3 5
Gutierrez, Nicole Ysabel 10 QCSC 00:41.2 7
Angelu Valerio 10 CSC 00:46.3 8
Nina Benedicto 10 CSC 00:47.1 9
Wee, Denise 10 QCSC 00:47.2 10
Ting, Ayrelle 10 QCSC 00:52.6 11
Ting, Chloe 9 QCSC 00:56.4 12
Zaidin Navarro 9 CASA NS
Allyson Marie Dayrit 9 CASA NS
Nadia Ang 9 QCSC
Belonio, Sofia Marie 9 QCSC
Castellon, Julia Antonina 9 QCSC
Pauleen Alonzo 10 CASA
Akimmi Navarro 10 CASA
25m Breaststroke 11-12 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM TME RANK
Raya Lantin 12 AH 00:24.1 1
Rhianna 12 AH 00:25.6 2
Ilana Abraham 11 AH 00:29.4 3
Michi Tanada 11 MSC NS
Diane Galang 12 CSC NS
Christina Arenas 12 AT
Mano, Patricia 12 QCSC
100m Individual Medley Open (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Kate Uy 12 CSC 01:19.6 1
Raegan Gavino 12 AH 01:21.2 2
Limsui, Colleen 10 QCSC 01:22.2 3
Daos, Chloe Kirsten 10 QCSC 01:22.6 4
Bethanie Faust 12 AT 01:23.3 5
Betty Margulies 13 AT 01:23.3 6
Aya Panganiban 13 AT 01:23.7 7
Reese Dizon 13 AH 01:23.7 8
Basille Uy 16 AH 01:24.6 9
Danelle BUhain 13 AH 01:25.3 10
Olegario, Mary Rose 9 QCSC 01:27.2 11
Wong, Agatha 12 QCSC 01:27.7 12
Rielle Dizon 12 AH 01:28.2 13
Raine Gavino 9 AH 01:30.4 14
Marina Regina Galura 12 AT 01:31.5 15
Tinky Alvina 13 AH 01:32.3 16
Nicole Eijansantos 9 CSC 01:34.6 17
Celine Dela Cruz 12 QCSC 01:39.0 18
Christina Arenas 12 AT 01:39.5 19
Sarah Alvina 9 AH 01:41.4 20
Trisha Uy 12 CSC 01:41.7 21
Ong, Justine 9 QCSC 01:47.7 22
Marga Delos Reyes 11 CSC 01:50.7 23
Ching, Daphne 9 QCSC 01:51.4 24
Ching, Jaymi 10 QCSC 01:56.8 25
Abi Vizcarra 9 CSC 02:04.2 26
Ara Inton 9 AH 02:19.8 27
Kristine Santos 10 AH NS
100m Individual Medley Open (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Limsui, Ian 12 QCSC 01:14.3 1
Justin Ong 12 CSC 01:14.5 2
David De Guzman 13 AT 01:15.5 3
Raphael Calumpong 12 CSC 01:19.4 4
Joaquin Francisco 12 AT 01:22.5 5
Al Fonacier 16 AH 01:24.1 6
Drei Buhain 10 AH 01:24.6 7
Limfilipino, Ianiko 9 QCSC 01:24.8 8
Martin Vincent Martin 13 AT 01:25.2 9
Gabriel Calumpong 12 CSC 01:28.5 10
Miguel Arellano 12 AT 01:30.5 11
Rogan Gavino 10 AH 01:31.9 12
Arjay Solamo 12 CSC 01:32.6 13
Henry Bernard Marguiles 9 AT 01:39.1 14
Rustico Noelle Panganiban 11 AT 01:39.6 15
Paeng Dy 10 CSC 01:42.8 16
Joseph Go 11 AT 01:44.2 17
Barraza, Rhys 9 QCSC 01:47.3 18
Barraza, Kyle 10 QCSC 01:49.4 19
Marco Pile 12 CSC NS
Wacky Santos 8 AH NS
Kyle Mapalo 12 CSC NS
100m Individual Medley 6yrs & under (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Ching, Lyonel 5 QCSC 02:53.6 1
Dov Carino 6 AT 02:00.5 2
100m Individual Medley 7-8 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Julian Mullier 7 AT 01:59.9 1
Ong, Marc Jeffrey 8 QCSC 02:47.9 2
Algene Manzano 8 CSC 02:59.2 3
Uno Abraham 8 AH 03:18.3 4
Hans Ang 8 AH 03:36.3 5
Joshua Zeus Delaysla 8 CASA 04:04.2 6
100m Individual Medley 9-10 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Daniel Deguzman 10 AT 01:48.2 1
Andre Miro 10 CSC 02:27.2 2
Sy, Troy Martin 9 QCSC 02:34.4 3
Tan, Matthew Dominic 10 QCSC 02:35.9 4
Chino Gurrero 9 MSC NS
Jabby Cruz 10 CSC NS
Cheng, Cedric 9 QCSC
Nico Palanca 10 MSC
Sotingco, Karl Matthew 10 QCSC
100m Individual Medley 11-12 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Cyril Resurrecion 12 AH 01:48.6 1
Lee, Shaun Lucas 11 QCSC 02:04.2 2
Daniel Yoon 12 CSC 02:07.4 3
Russel Bradley Cuartero 11 MSC 02:26.2 4
Yu, Patrick 11 QCSC 02:26.5 5
Juan Pablo Cortez 12 FEHA 03:03.8 6
Mark Galang 11 CSC NS
Jigs Vinluan 11 CSC NS
Anton Cruz 12 CSC NS
Lance Ang 11 AT
Javi  Guerrero 12 MSC
100m Individual Medley 13-14 yrs (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Jb Resurrecion 14 AH 01:25.2 1
Carl Nubla 14 QCSC 01:32.8 2
Alo Lantin 14 AH 01:35.9 3
Japeth Gonzales 14 CSC 01:44.3 4
Hovie Lee 13 QCSC 02:07.7 5
Robert Bryan Cuartero 13 MSC NS
100m Individual Medley 15yrs & over (Boys)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Anton Siddaoyao 15 At 01:38.3 1
Arnold Gonzales 16 CSC 01:43.4 2
Reagan Lim 15 CSC 01:46.2 3
Miggy Locsin 16 CSC 02:10.2 4
Nathaniel Lim 15 CSC 02:55.5 5
Jenzten Lim 15 CSC 03:10.2 6
MitoTanada 15 MSC
Chester Tiongson 15 FEHA
100m Individual Medley 6yrs & under (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Barraza, Chloe 6 QCSC 02:06.1 1
100m Individual Medley 7-8 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Camilla Hilario 7 CSC 02:20.3 1
Anika Miro 8 CSC 02:27.5 2
Paige Ang 7 AH 03:32.9 3
Bea Enriquez 8 AH 03:58.5 4
Francesca Cloma 7 MSC NS
100m Individual Medley 9-10 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Manzano, Hillary 9 QCSC 02:26.7 1
Neia Soriano 9 CSC 02:28.1 2
Mika Simbulan 9 AH 02:46.6 3
Ting, Ayrelle 10 QCSC 03:52.9 4
Ting, Chloe 9 QCSC 04:10.8 5
Belonio, Sofia Marie 9 QCSC
Pauleen Alonzo 10 CASA
100m Individual Medley 11-12 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Michi Tanada 11 MSC 01:43.5 1
Raya Lantin 12 AH 01:43.6 2
Ilana Abraham 11 AH 02:35.5 3
Diane Galang 12 CSC NS
Mano, Patricia 12 QCSC
100m Individual Medley 13-14 yrs (Girls)
NAME AGE TEAM TIME RANK
Mitchelle Guevarra 14 CSC 01:46.2 1
Nicole Simon 14 CSC 02:21.1 2
Niandra Lim 13 CSC 02:41.7 3
Nadelyn Lim 13 CSC 02:43.1 4
Andrea Benedicto 13 CSC 02:49.5 5
Franky Guerrero 13 MSC
Glydel Anne Laconico 14 CASA


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: